2022-06-23-10-06-02-ktory-vpn-jest-najlepszy-w-podrozy.png

4 najlepsze VPN do podróży: zyskaj spokój i bezpieczeństwo

Jaki jest najlepszy VPN do podróży? Mówi się, ile osób tyle opinii, dlatego aby zapewnić Ci najbezpieczniejsze i najbezpieczniejsze możliwości korzystania z Internetu w podróży, przeanalizowałem najlepsze usługi VPN pod tym kątem.

Ze wszystkich możliwości, do jakich można wykorzystać VPN, to korzystanie podczas podróży jest chyba najbardziej krytyczny, wtedy najbardziej zależy nam na bezpieczeństwie. Kiedy jesteś poza domem, jesteś zależny od wszelkiej infrastruktury sieciowej, która istnieje w miejscu, w którym się znajdujesz. Są miejsca, gdzie jest solidna, ale może być niepewna, a nawet zaprojektowana w taki sposób aby gromadzić Twoje dane,wyssać wszystkie informacje o Tobie, jakie tylko mogą.

Sieci VPN tworzą bezpieczne tunele, które powinny umożliwić powrót do zasobów sieci domowej, niezależnie od tego, czy jest to chmura publiczna w Twoim kraju, czy serwer firmowy. Chronią Twoją zdolność do przeprowadzania wszelkich transakcji finansowych, których potrzebujesz podczas podróży. Mogą nawet chronić Twoją tożsamość przed prześladowcami lub lokalną przestępczością zorganizowaną. Sieci VPN są nielegalne w niektórych krajach, właśnie dlatego, że rząd kraju-gospodarza chce szpiegować cały ruch. Upewnij się, że zapoznałeś się z lokalnymi przepisami, zanim zrobisz coś, co może być niemile widziane, co może mieć dość poważne konsekwencje.

Przeanalizowałem najlepsze usługi VPN i porównałem je poniżej, aby zapewnić najlepszą sieć VPN do wykorzystania w podróży.

ExpressVPN

 • Lokalizacje: 160
 • Jednoczesne połączenia: 5 lub nieograniczona liczba z aplikacją routera
 • Wyłącznik awaryjny (Kill Switch): Tak
 • Platformy: Bardzo dużo
 • Rejestrowanie: brak dzienników przeglądania, niektóre dzienniki połączeń
 • Wersja próbna/MBG: 30 dni

Dzięki 160 lokalizacjom serwerów w 94 krajach ExpressVPN ma rozbudowaną sieć VPN w Internecie. ExpressVPN stracił mniej niż 2% wydajności przy włączonej sieci VPN i korzystaniu z protokołu OpenVPN w porównaniu z połączeniem bezpośrednim. Kluczową zaletą ExpressVPN jest prywatny DNS, który działa na każdym serwerze VPN. ExpressVPN jest jednym z najpopularniejszych dostawców VPN, oferującym szeroką gamę platform i protokołów. Platformy obejmują Windows, Mac, Linux, routery, iOS, Android, Chromebook, Kindle Fire, a nawet urządzenie Nook. Istnieją również rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox. Ponadto ExpressVPN współpracuje z PlayStation, Apple TV, Xbox, Amazon Fire TV i Nintendo Switch. Dostępna jest nawet opcja ręcznej konfiguracji dla Chromecasta, Roku i Nvidia Switch.

Chociaż prawdopodobnie nie będziesz korzystać ze wszystkich tych platform podczas podróży, dobrze jest wiedzieć, że ExpressVPN przyda się również, gdy wrócisz do domu. Chociaż firma nie rejestruje historii przeglądania ani miejsc docelowych ruchu, rejestruje daty połączeń z usługą VPN, ilość transferu i lokalizację serwera VPN.

Surfshark

 • Serwery: 3200+
 • Jednoczesne połączenia: Nieograniczone
 • Wyłącznik awaryjny: Tak
 • Platformy: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Fire TV, Firefox, Chrome
 • Rejestrowanie: Brak, z wyjątkiem danych rozliczeniowych
 • Wersja próbna/MBG: 30 dni
 • Surfshark za dwa dolary miesięcznie w dwuletnim planie subskrypcji (płatny z góry), oferuje dobrą cenę za solidną ofertę. W trakcie testów nie znaleziono żadnych wycieków. Firma bardzo mocno koncentruje się na bezpieczeństwie, oferując szyfrowanie AES-256-GCM, RSA-2048 i Perfect Forward Secrecy. Aby zapobiec wyciekom WebRTC, Surfshark oferuje specjalną wtyczkę do przeglądarki zaprojektowaną specjalnie do zwalczania tych wycieków. Surfshark oferuje również prywatne funkcje DNS, a także to, co nazywają trybem NoBorders. Ta funkcja ma na celu umożliwienie dostępu do witryn niezależnie od restrykcyjnych połączeń granicznych. Wydajność Surfshark jest wyższa niż NordVPN i Norton Secure VPN, ale niższa niż ExpressVPN i IPVanish. Surfshark oferuje również opcję multiprzeskoku, który umożliwia kierowanie połączeń przez dwa serwery VPN w prywatnej sieci Surfshark. Firma oferuje niedrogie funkcje dodatkowe, w tym blokowanie reklam, zapobieganie śledzeniu, dostęp do wyszukiwarki bez logowania oraz narzędzie, które śledzi Twój adres e-mail na podstawie list naruszeń danych.

  NordVPN

  • Serwery: 5517
  • Jednoczesne połączenia: 6
  • Wyłącznik awaryjny: Tak
  • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Android TV, Chrome, Firefox
  • Rejestrowanie: Brak, z wyjątkiem danych rozliczeniowych
  • Wersja próbna/MBG: 30 dni

  NordVPN to jeden z najpopularniejszych VPN. Wydajność NordVPN jest ogólnie spójna w szerokim zakresie sytuacji testowych. Jeśli podróżujesz, prawdopodobnie będziesz mógł liczyć na wydajność NordVPN, niezależnie od tego, skąd i dokąd się łączysz. NordVPN oferuje możliwości wykraczające poza podstawową sieć VPN, w tym obsługę udostępniania P2P, usługi, którą nazywa Double VPN, która zapewnia drugą warstwę szyfrowania, Onion over VPN, która pozwala na korzystanie z funkcji TOR przez VPN, a nawet dedykowany adres IP, jeśli próbujesz uruchomić VPN, który służy również jako serwer. Obsługuje wszystkie zwykłe platformy, a także kilka platform sieci domowej. Firma oferuje również NordVPN Teams, który zapewnia scentralizowane zarządzanie i rozliczanie pracowników mobilnych.

  IPVanish

  • Serwery: 1900
  • Jednoczesne połączenia: Nieograniczone
  • Wyłącznik awaryjny: Tak
  • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome oraz routery, Fire Stick i Kodi
  • Rejestrowanie: Brak, z wyjątkiem danych rozliczeniowych
  • Wersja próbna/MBG: 30 dni

  IPVanish to rozbudowany i wysoce konfigurowalny produkt, który prezentuje się jako rozwiązanie typu „kliknij i idź”. Istnieje również szereg opcji konfiguracyjnych dla samej aplikacji. Pod względem wydajności prędkość połączenia jest szalenie szybka.

  Niemożność ukrycia się na VPN może być problematyczna w podróży, dlatego jest to ostatni wybór na naszej liście rekomendacji. Ogólnie rzecz biorąc, solidny produkt z dobrym doświadczeniem użytkownika, który jest odpowiedni dla połączeń domowych, o ile nie próbujesz ukrywać faktu, że korzystasz z VPN. Firma współpracuje również z SugarSync i zapewnia 250 GB zaszyfrowanej pamięci w chmurze z każdym planem.

  Odpowiadamy na pytania

  Jaki jest najlepszy VPN do podróży?

  Najlepszą siecią VPN do podróży jest ExpressVPN. Dzięki serwerom w 94 krajach i najlepszej wydajności w ponad 150 lokalizacjach, ExpressVPN oferuje najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa i szeroką gamę obsługiwanych platform.

  Czy VPN to wszystko, czego potrzebuję, aby być chronionym podczas podróży?

  Nie. Sieci VPN mogą ogólnie chronić Twoje dane, gdy są przesyłane. Jeśli twój komputer lub telefon zostanie przejęty (bez względu na to, czy jest zaszyfrowany, czy nie), możliwe, jest uzyskanie dostępu do twoich danych.

  Jeśli mój hotel ma połączenie przewodowe, czy nadal muszę korzystać z VPN?

  Tak! Nie zakładaj, że punkt końcowy sieci jest bezpieczny podczas podróży. Zawsze upewnij się, że połączenia są szyfrowane podczas komunikacji z dowolnego połączenia sieciowego.

  Udostępnij

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

POROZMAWIAJMY O USŁUGACH, JAKICH POTRZEBUJESZ DLA SWOJEGO BIZNESU

Z chęcia pomożemy Ci wzrastać w wybranym przez Ciebie biznesie.